Primanje službe akolita

Na treću nedjelju Došašća, 13. prosinca 2015. godine, kotorski biskup mons. Ilija Janjić pohodio je župu sv. Ane u Đurićima i tom prigodom pod nedjeljnom svetom misom podijelio je službu akolita bogoslovu kotorske biskupije, Draženu Kraljiću. U propovijedi biskup je rastumačio okupljenoj zajednici smisao akolitata, objasnivši što ta služba u Crkvi znači i dužnosti koje ona podrazumijeva. U obraćanju  novom akolitu biskup ga je potakao na rast u pobožnosti prema Euharistiji koja je stupanj svećeničkog života za koji se sprema. Biskup je sve okupljene vjernike potakao da uvijek mole za duhovna zvanja a osobito za bogoslova koji u njihovoj župi obavlja praktikum i pripremu za svećeništvo. Izlažući nedjeljnu biblijsku poruku, mons. Janjić je naglasio važnost ispravnog shvaćanja Došašća kao priprave za Božić, priprave koja je duhovna i zahtijeva produbljenje u kršćanskom iščekivanju i nadi. «Bez tako shvaćene priprave» naglasio je biskup, «riskiramo slavlje komercijalnog Božića kakav nam se reklamira u medijima i prodavaonicama, koji nema istinskog kršćanskog smisla. Naša priprava podrazumijeva molitvu i osluškivanje Božje riječi.» Osobiti naglasak biskup je dao na pripravi za sve kršćanske sakramente, počevši od krštenja, koja se tiče roditelja i kuma do vjenčanja. «Bez pouke o sakramentima koje primamo, bez temeljnog znanja i priprave za njihovo primanje, ostajemo zakinuti jer ne znamo njihov pravi smisao. Stoga je naša kršćanska zadaća cjeloživotno učenje vjere, ponavljanje davno naučenog, produbljivanje i stalan rast u spoznaji vjere» zaključio je biskup. Na kraju sv. mise, mjesni župnik don Robert Tonsati, se zahvalio biskupu na upućenim riječima i pastoralnom pohodu, te čestitao novom akolitu. Nakon svete mise, druženje se nastavilo u prostorijama župnog ureda.

14. prosinca 2015. | Novosti
Oznake:, , , ,