Loading Događanja

« Sva Događanja

• Ovaj događaj je prošao.

Đakonsko ređenje

23. siječnja 2016. @ 10:00 - 11:00

diaconate-invitation-a

U subotu, 23. I. u kotorskoj katedrali sveti red đakonata primit će bogoslov kotorske biskupije g. Dražen Kraljić. Sveta misa ređenja  koju će predslaviti kotorski biskup, podijelitelj svetog reda đakonata, započet će u 10h. Pozivamo sve vjernike da svojom molitvom i prisutnošću tog dana podrže budućeg đakona koji će svoju đakonsku službu obavljati u našoj biskupiji.

Đakonu bivaju povjerene sljedeće službe: podjeljuje poput svećenika na svečan način sakrament krštenja, čuva i dijeli euharistiju (ipak tek svećenik smije predsjedati euharistijskom slavlju i moliti euharistijsku molitvu sa zazivom Duha Svetoga i riječima ustanove euharistije), prisustvuje vjenčanju i u ime Crkve blagoslivlja mladence, smije nositi umirućima popudbinu (svetu pričest s molitvama za umiruće), naviješta Riječ Božju, poučava i potiče narod, predsjeda bogoslužju i molitvi vjernika kod sprovoda. Prema tome, đakoni su velika pomoć biskupu u brizi za svoje vjernike po župama biskupije.

Detalji:

Datum: