Loading Događanja

« Sva Događanja

• Ovaj događaj je prošao.

Svi Sveti

1. studenoga 2015.

Svi sveti, Dušni dan

Početkom mjeseca studenog Crkva slavi zapovijedanu Svetkovinu Svih Svetih (1. studenoga), te sljedećeg dana (2. studenoga) Dušni dan. U tim svetim danima oči svih vjernika uprte su u razmatranje nebeskog blaženstva svih naših predaka u vjeri, koji su po zaslugama svog krjeposnog kršćanskog života zaslužili ući zajedništvo nebeske Crkve, u vječnu radost svetaca Božjih. Također se sjećamo i svih dragih pokojnika, za koje na poseban način prikazujemo sv. mise i molitve. Podsjećamo sve vjernike da u periodu od 1. do 8. studenog mogu dobiti potpuni oprost koji se može namijeniti za pokojne. Za potpuni oprost (čistilišnih muka) potrebno je u spomenutom periodu učiniti pobožni pohod crkvi u kojoj treba izmoliti Očenaš, vjerovanje, te primiti svetu pričest i ukoliko je potrebno (u slučaju teških grijeha), prije se ispovjediti, te izmoliti molitvu na nakanu sv. Oca.

Preuzmi raspored bogoslužja (PDF)

Raspored misa, Svi Sveti, Dušni dan

Detalji: