Duhovne vježbe svećenika Kotorske biskupije

Deset svećenika kotorske biskupije s biskupom mons. Ilijom Janjićem od 8. do 11. listopada obavilo je zajedničke duhovne vježbe u Korčuli.  Na putu do Korčule kotorski su svećenici posjetili Lapidarij i crkvu sv. Vlaha u Stonu, a domaćin im je bio stonski župnik don Miljenko Babaić koji ih je upoznao s poviješću nekadašnje Stonske biskupije i uveo u netom obnovljenu crkvu sv. Vlaha.  Na Korčuli su svećenici boravili u samostanu sestara Dominikanki u gradu Korčuli,  a voditelj je bio fr.  Anto Gavrić OP, profesor filozofije na Filozofskom fakultetu Družbe Isusove u Zagrebu. Fr. Anto je u svojim nagovorima obradio različite duhovne teme važne za cjelovito življenje svećeničkog poziva. Svoje nagovore fr. Anto  je obogatio  životnim iskustvima svetaca i svetica, ali i primjerima iz svakodnevne prakse. U sklopu duhovnih vježbi svećenici su obišli svetište Bl. Marije Propetog Isusa Petković, u kojem imali jedan duhovni nagovor te su sudjelovali u euharistijskom klanjanju, a svetu misu slavili su tom prigodom u župnoj crkvi Svih Svetih u Blatu. Po svršetku duhovnih vježbi, biskup Janjić je zahvalio fr. Anti Gavriću na njegovoj raspoloživosti i nagovorima koji su u sebi imali i teološku teorijsku ali praktičnu dimenziju koja se može prenijeti u svakodnevnicu. U zahvali koju je uputio sestrama Dominikankama, biskup je izrazio želju da se sačuva povezanost između Kotorske biskupije i Hrvatske kongregacije sestara Dominikanki koja se posebno očituje u bl. Ozani Kotorki za čiji blagdan sestre redovito hodočaste u Kotor.

14. listopada 2018. | Nekategorizirano
Oznake:, ,