Mjesečna korona svećenika Kotorske biskupije

Na blagdan svetih apostola Filipa i Jakova, 3. svibnja 2016. god. svećenici kotorske biskupije okupili su se na svoju redovnu mjesečnu koronu, koja je ovom prigodom održana u Budvi. Korona je započela molitvenim programom: krunicom i Gospinim litanijama u crkvi sv. Ivana Krstitelja. Sve okupljene svećenike je pozdravio generalni vikar don Anton Belan, naglasivši da se nalaze u najstarijem mjestu kulta u Budvi, u kojem se čuvaju dvije slike bl. Djevice Marije koje se ubrajaju u najstarije na našoj obali. Izlaganje je imao župnik domaćin, don Filip Janjić a govorio je o duhovnim razlozima samoubojstva u našem vremenu, istaknuvši stajalište o. Jamesa Manjackala da je duhovni aspekt, element koji se danas najčešće zanemaruje kada se pristupa problematici samoubojstva.

4. svibnja 2016. | Novosti
Oznake:,