Proslava sv. Nikole u Herceg Novom

Blagdan Sv. Nikole zaštitnika djece, pomoraca i putnika radosno je proslavljen u župi Sv. Jeronima u Herceg Novom. Svečanost je započela sv. misom u crkvi Sv. Antuna uoči samoga blagdana (5. prosinca) na kojoj se okupio lijep broj djece zajedno s njihovim roditeljima. Župnik don Siniša Jozić pozdravio je sve prisutne i ukratko u homiliji pojasnio tko je bio Sv. Nikola i dočarao djeci zašto se isplati biti dobar u životu. Nakon završnog blagoslova, Sv. Nikola radosno je dočekan od mnoštva djece koja su ga pozdravila pjesmom: „Dođi Sv. Nikola“ nakon koje je podijelio darove svim prisutnim mališanima, a slasticama počastio njihove roditelje.

Sestre milosrdnice Antonija i Silvana liturgijskim pjevanjem animirale su misno slavlje i prigodni program te doprinijele da ovaj radosni događaj bude dostojanstven i svečan. Na sam blagdan sveta misa služena je  u prepunoj crkvi sv. Nikole u Đenovićima.

8. prosinca 2018. | Proslave
Oznake:,