U Sutomoru nastavljena tradicija zajedničkog slavlja Uskrsa

U Sutomoru su u uskrsnoj osmini katolici i pravoslavci proslavili zajedno Uskrs. Crkva sv. Tekle (u narodu sv. Ćekle) dvooltarna je crkva iz 13. stoljeća te je za liturgijske obrede danas koriste i katolici i pravoslavci. Na uskrsni ponedjeljak uskršnju liturgiju služio je paroh spičansko-mišićki protojerej Petar Cerović, a uz pravoslavne vjernike nazočili su i katolički predvođeni upraviteljem župe Sv. Marije u Sutomoru don Dejanom Turzom. Sutradan, na vazmeni utorak, svetu misu u istoj crkvi slavio je don Dejan.

Don Dejan je pravoslavnom kolegi parohu Ceroviću, koji odlazi na novu službu u Budvu, poklonio duborez u bračkom kamenu katedrale sv. Tripuna naglasivši kako je Tripun mučenik iz prvih stoljeća kršćanstva, te da je on svetac nepodijeljene Crkve. „Neka te poštovani i dragi brate u Kristu, prati njegov zagovor u daljnjoj službi, tijekom koje vjerujem da ćemo nastaviti ovako divnu suradnju“, pritom je kazao. Na kraju svete mise, don Dejan je pročitao Uskrsnu poslanicu kotorskog biskupa u kojoj je središnja tema duhovna obnova svakog vjernika po priznanju Krista kao jedinog Puta, Istine i Života.

19. travnja 2017. | Proslave
Oznake:, ,