Svetkovina Rođenja sv. Ivana Krstitelja u Kostanjici

U četvrtak 24. lipnja u crkvi u sv. Ivana Krstitelja u Kostanjici proslavljen je patron crkve i mjesta. Svetu misu u 10 sati predslavio je župni upravitelj don Pero Burečić, a propovijedao đakon don Damir Vrbešić koji je na službi u Herceg Novom.  Don Damir je u propovijedi istaknuo razlog zbog kojega je sv. Ivan Krstitelj i danas, kao i nekoć, poseban primjer i poticaj u našim životima: njegov glas još uvijek sa istom snagom odjekuje i viče te nas poziva da poučeni njegovim primjerom pripravimo put Gospodinu, kako u svojim srcima, svojoj svakodnevici, tako i u svojim domovima i obiteljima.

Po završetku misnog slavlja don Burečić zahvalio je svima koji sudjelovali u pripremi proslave, te svečarima čestitao  imendan. Nakon sv. mise upriličeno je prigodno druženje pred crkvom uz domjenak.

viber_image_2021-06-24_15-38-02

24. lipnja 2021. | Proslave