Župa Brce proslavila svog nebeskog zaštitnika

Župna zajednica Brce proslavila je 30. studenog svog nebeskog zaštitnika, sv. Andriju. Svečanu svetu misu služio je upravitelj župe don Dejan Turza. U svojoj je propovijedi rekao kako sv. Andrija svima može biti primjer iskrenog bogotražitelja. „U traganju za Istinom došao je kod Ivana Krstitelja  a upoznao Isusa Krista; upoznavaši svoje dostojanstvo u Bogu, rado je prihvatio prvenstvo brata Šimuna. Život u bratovoj „sjeni“ nije provodio u pasivnoj agresiji, rezignaciji, već u djelotvornom motrenju i daljnjem osluškivanju božje volje. Tako je upravo sv. Andrija onaj na čiju molbu Isus hrani narod na gori te prima strance koji dolaze u Jeruzalem. Poniznost, otvorenost za potrebe bližnjih, vrline su koje su toliko potrebne današnjem čovjeku.“, istakao je propovjednik.

Ovogodišnje slavlje obilježeno je završetkom uređenja župnog groblja koje  je popločano kamenom te je dobilo i novu česmu. Upravitelj župe zahvalio je donatorima i pohvalio angažiranost pojedinaca oko ove akcije.

3. prosinca 2017. | Proslave
Oznake:,