izbornik zatvori izbornik

Nadolazeći događaji

Loading Događanja

Past Događanja

Događanja pretraga i navigacija pregleda

Događaj navigacija pogleda

2019 travanj

Kotorski Križni put “Za Križem”

6 travanj

Kotorski Križni put od crkve sv. Marije od Rijeke do Gospe od Zdravlja održat će se u subotu, 6. travnja. Početak je u 16 sati u crkvi sv. Marije (bl. Ozana).

XII. Planinarski križni put mladih Kotorske biskupije

13 travanj @ 10:00 - 14:00
Gornja Lastva Gornja lastva, Montenegro Pogledaj na Google maps-u

Gornja Lastva – Bogdašići Planinarski križni put počinje okupljanjem i molitvom u crkve Rođenja BDM u Gornjoj Lastvi u 10 sati. U slučaju jako lošeg vremena, cijeli križni put će se održati u crkvi.

Raspored bogoslužja za Vazmeno trodnevlje i Uskrs

18 travanj @ 10:00 - 21 travanj @ 18:00

Raspored bogoslužja za Vazmeno trodnevlje i Uskrs u župama Kotorske biskupije: Preuzmi raspored bogoslužja (PDF)

Proslava blagdana blažene Ozane

24 travanj @ 18:00 - 27 travanj @ 18:00
Crkva sv. Marije od Rijeke Kotor, Pogledaj na Google maps-u

2019 svibanj

Najava: Blagdan sv. Leopolda u Herceg Novom

9 svibanj - 12 svibanj

Blagdanu sv. Leopolda B. Mandića u njegovom rodnom gradu, Herceg Novom, prethodit će trodnevnica od 9. do 11. svibnja, s početkom u 17,30. U nedjelju, 12. svibnja slavit će se tri svete mise: u 8 sati u crkvi sv. Leopolda, te u 10 i 18 u župnoj crkvi sv. Jeronima. Više detalja na plakatu:

Zavjetni dan – Gospa Peraška

15 svibanj

Zavjetni dan u Perastu - Gospa Peraška, proslavit će se 15. svibnja. Svete mise su u 7, 8, 10 i 17,30 sati.

Svetkovina Pomoćnice Kršćana na Mulu

21 svibanj - 24 svibanj

Župa BDM Pomoćnice Kršćana - Muo proslavit će svetkovinu svoje nebeske zaštitnice, 24. svibnja. Svete mise biti će u 10h i u 18h. Proslavi prethodi trodnevna duhovna priprava od 21. do 23. svibnja: svakog dana u 17,30 biti će svibanjska pobožnost, nakon koje slijedi sv. misa u 18 s molitvom trodnevnice.

2019 lipanj

Blagdan sv. Antuna u župama Kotorske biskupije

13 lipanj

U brojnim crkvama diljem Kotorske biskupije, Svetac svega svijeta – Sv. Antun Padovanski, tradicionalno se proslavlja svetim misama, pobožnostima, blagoslovima djece i kruha. Svete mise 13. 6. 2019. biti će po sljedećem rasporedu: HERCEG NOVI Crkva Sv. Antuna, 10 i 18 sati LEPETANE Crkva sv. Antuna, 10 i 17 sati PERAST Crkva sv. Antuna, 10 i 18 sati KOTOR Crkva sv. Klare, 6, 8, 10 i 19 sati PRČANJ Crkva sv. Antuna, 17 sati TIVAT Crkva sv. Antuna, 7, 10…

Sv. Vid i blagoslov kamena temeljca za Dom starih u Petrovcu

15 lipanj

Blagdan sv. Vida u Petrovcu (15.6.) obilježit će se sv. misom u crkvi posvećenoj ovom svecu u 18 sati koju će predvoditi kotorski biskup mons. Ilija Janjić. Tom će prilikom biti blagoslovljen i kamen temeljac na novi Doma za stare Majka Pija.

Slavlje sakramenta sv. Potvrde u Kotoru

16 lipanj @ 8:00 - 17:00

U nedjelju 16.6. na svetkovinu Presvetog Trojstva, u Kotorskoj katedrali biti će slavlje sakramenta svete Krizme i zahvala za proteklu vjeronaučnu godinu. Pontifikalna sveta misa biti će u 10 sati.

+ Export Events