O proslavi svetkovine Svih Svetih i Dušnog dana

P3120252

Svetkovina Svih Svetih i Dušni dan svečano su proslavljeni u svim župama kotorske biskupije. Kotorski biskup mons. Ilija Janjić na svetkovinu Svih Svetih predslavio je svetu misu u kotorskoj katedrali. U svojoj propovijedi istakao je poziv na svetost koji je i danas jednako aktualan za nas, kao što je to bio i za one kršćane koji su već postigli svetost. Parafrazirajući predslovlje Rimskog misala (“Tebi naša hvala nije potrebna, ali je tvoj dar što smo ti zahvalni”), biskup je pojasnio da sveci kao takvi nisu potrebni naših molitava ni hvala. One ne pomažu njima, ali nama itekako pomaže njihov svetački zagovor. “Oni koji su postali svetima, postigli su cilj i sada su Očevu domu. Oni nama pomažu da učvrstimo i da živimo svoju vjeru”, kazao je biskup Janjić u homiliji. Na Dušni dan, biskup kotorski predvodio je sv. misu u crkvi sv. Nikole u Đenovićima, gdje je blagoslovio crkveno, a zatim i mjesno groblje, te groblje u Kumboru. Drugu svetu misu slavio je u crkvi sv. Ane na katoličkom groblju u Herceg Novom uz koncelebraciju salezijanaca iz Mokošice, don Ivana Zečevića i don Stjepana Tribuljaka. U poslijepodnevnim satima biskup je predslavio sv. misu u crkvi sv. Antuna u Tivtu. U homiliji, biskup je potaknuo vjernike da mole za sve vjerne pokojnike, jer “molitve vjernika mogu pomoći dušama u čistilištu da prije prijeđu u nebesko blaženstvo”.

2. studenoga 2015. | Novosti
Oznake: