Bogoslov kotorske biskupije primio službu čitača

Pod misnim slavljem održanim u kolegijalnoj crkvi sv. Marije od Rijeke (bl. Ozane) 30. listopada 2015. god. biskup mons. Ilija Janjić podijelio je službu čitača (lektora) bogoslovu kotorske Draženu Kraljiću. U prigodnoj homiliji biskup se osvrnuo na liturgijska čitanja te istakao dvostruku važnost rasta, duhovnog tj. u krijepostima vjere, nade i ljubavi, i intelektualnog odnosno u naobrazbi. Ističući povezanost između duhovnog i intelektualnog života, biskup je potaknuo bogoslova Kraljića da u svoju pripremu za svećeništvo svakodnevno utvrđuje čitanjem, kako bi što bolje mogao odgovoriti izazovima vjere koje postavlja suvremeni svijet i suvremeni način razmišljanja. Nakon misnog slavlja, biskup se sa prisutnima zadržao u molitvi pred neraspadnutim tijelom bl. Ozane Kotorke. Dražen Kraljić rodom je s otoka Krka. Filozofsko-teološki studij apsolvirao je u Rijeci. Trenutno kao bogoslov kotorske biskupije svoj bogoslovski praktikum obavlja na župi sv. Ane u Đurićima.

31. listopada 2015. | Novosti