Loading Događanja

« Sva Događanja

• Ovaj događaj je prošao.

Koncert “Ensemble Labyrinthus” u Herceg Novom i u Kotoru

10. lipnja 2023. - 11. lipnja 2023.

Ansambl za srednjovjekovnu glazbu “Ensemble Labyrinthus” održat će dva koncerta na području Kotorske biskupije:

U Herceg Novom, u subotu, 10. 6. 2023. u 19 h u župnoj crkvi sv. Jeronima.

U Kotoru, u nedjelju, 11. 6. 2023. u 20 h u Katedrali sv. Tripuna.

Na programu su djela čuvene pariške škole Notre Dame iz 12. i 13. stoljeća. Radi se o glazbi religioznog sadržaja (tipa conductus i rondo), koja nije bila namijenjena bogoslužju. Ovaj koncert je iznimno rijetka prilika za slušateljstvo u Crnoj Gori za slušanje srednjovjekovne glazbe u povijesno informiranoj izvedbi. Među glazbalima koja se uz glasove mogu čuti na koncertu su citole, gitara latina i chifonie, popularne u XIII.vijeku.

Ensemble Labyrinthus jedan je od poznatijih europskih ansambala koji izvode glazbu XII.-XIV. vijeka. Osnovana je 2010. godine u Moskvi. Ansambl je nastupao na festivalima i u koncertnim dvoranama u Njemačkoj, Švicarskoj, Francuskoj, Poljskoj i Rusiji. Repertoar ansambla uključuje programe pripremljene s velikim izvođačima srednjovjekovne glazbe kao što su N. Rodenkirchen (Sequentia, Dialogos), M. Lewon (Ensemble Leones, Schola Cantorum Basiliensis), B. Romain (Le Mirroir de Musique,, Ensemble Leones, Schola Cantorum Basiliensis), S. Lutzenberger (Huelgas Ensemble etc), H. Marti (Sequentia) i drugi.

Ansambl je izdao 5 CD-a za razne europske izdavačke kuće.

2023-06-03_posters_LABYRINTHUS_v2

Detalji: