Katolici Šušanja izašli na Velju mogilu za Spasovdan

50

Tradicionalno na svetkovinu Spasovdana – Uzašašća Gospodinova, koja se ove godine slavila 26. svibnja, vjernici iz  župe Šušanj i okolice izlaze na Velju mogilu te iznose kamenje – po jedan za svakog člana svoje obitelji. Tako su učinili i ove godine. Kamenje su položili na vrh ‘da gomila raste’.

Prema običaju, najprije se slavila blagdanska misa u crkvi Sv. Petke koju je ove godine predvodio  umirovljeni kotorski biskup mons. Ilija Janjić. Vjernici su se zatim moleći litanije Svih svetih u procesiji uputili na Velju mogilu.

Na brdu su izmolili pobožnost Prežalosnom i Bezgrešnom Srcu Marijinu, a biskup je križem u ruci blagoslovio sve četiri strane svijeta te zazvao bl. Ozanu, koja je u ljepoti prirode prepoznala Božju blizinu, potaknuvši na taj način okupljene da čuvaju okoliš.

Zahvaljujući lijepom vremenu vjernici su se nakon pobožnosti mogli duže zadržati, časteći se domaćim slasticama koje su spremile vrijedne domaćice.

10

29. svibnja 2022. | Novosti