Misa u kapelici bl. Gracije i spomen njegova rođenja

Na prvu nedjelju Adventa – 27. studenog, župa Muo se je uz liturgijsko slavlje početka Došašća spomenula i rođenja svoga najdičnijeg sina, blaženog Gracije, koji je rođen u ovom bokeljskom mjestu 27. studenog 1438. god. Po starom običaju, tog se dana vjernici župe Muo okupljaju u 15 h u kapelici posvećenoj bl. Graciji, koja je podignuta na temeljima blaženikove rodne kuće. Sv. misu je slavio don Robert Tonsati, muljanski župnik. U svojoj propovijedi, don Robert je progovorio o važnosti stava budnosti i bdjenja u duhovnom životu, te temeljitoj pripravi na dvostruki Kristov dolazak koja je utkana u sveto vrijeme Došašća.   U čast blaženikova rođenja, na kraju mise je ispjevan himan “Ribaru skromni” , a nakon euharistijskog slavlja pročitana je pjesma koju je o kapelici spjevao Gracija Marović, župljanin Mula, koji se u svom pjesničkom djelu vrlo rado posvećuje temama bokeljskih svetaca. Posebno ju radost izazvala nedavno digitalizirana snimka svečanog himna “Nut slavno tijelo”, koja je nakon dugo godina čuvanja prenesena u novi i lako dostupni digitalni audio format, te je tako pristup snimci zagarantiran budućim generacijama. Staru je audio snimku ustupio Ljubo Pasković.

28. studenoga 2016. | Proslave
Oznake: