Održan prvi ‘Put svjetla’ u Bogdašićima

U subotu 28.05. po prvi put je u župi Bogdašići održana pobožnost Puta svjetla u kojoj se kroz 14 postaja razmišlja o Isusovom životu od Uskrsnuća do slanja Duha Svetoga. Put svjetla započeo je u župnoj crkvi sv. Petra u 10 sati a zatim se nastavio hodom kroz šumu i predivnu prirodu sela Bogdašići sve do crkve Svih Svetih u narodu poznatije pod nazivom crkva Svetih Vrača (odnosno svetih liječnika Kuzme i Damjana) gdje je pobožnost završena. Po završetku blagoslovljeni su i grobovi koji se nalaze ispred crkve koja je služila potrebama sela dok ono nije napušteno radi selidbe stanovništva u današnje naselje. Ovoj pobožnosti odazvao se lijepi broj župljana, kao i vjernici iz drugih župa. Nakon svega, vjernici su se vratili do župne kuće gdje su se počastili i podružili nakon pobožnosti koja je fizički bila zahtjevna, ali ih je duhovno obogatila, te su izrazili želju da se i dogodine nešto slično organizira.

29. svibnja 2022. | Novosti
Oznake:,