Proslava Sv. Agate u Mrčevcu

Sveta Agata, djevica i mučenica iz 3. stoljeća u Kotorskoj biskupiji slavi se u mjestu Mrčevac u župi Bogdašići gdje joj je posvećena seoska crkva. Blagdansku misu 5. veljače slavio je župnik don Dražen Kraljić uz veliki broj vjernika. Na početku mise blagoslovljena su nova crkvena vrata.

Don Dražen je u propovijedi podsjetio vjernike na život ove svetice koja je kao i brojni kršćani iz prvih kršćanskih vremena dala život za Krista. Lijepu kršćanku rimski upravitelj Kvintijan prisiljavao je u vrijeme Decijeva progona da se odrekne Isusa Krista ili da postane njegova ljubavnica. Nije pristala, pa je mučena tako da su joj odrezane grudi i bačene u vatru. „Iako danas više nema javnih progona kršćana, barem ne u ovim našim krajevima, danas postoji možda još perfidniji progon i to na način da se sa svime onim što je kršćansko izruguje i smatra zaostalim. Ali Isus Krist isti je i jučer i danas, te nas sve poziva da ga slijedimo i budemo spremni dati i svoj život za njega, ako bude potrebno, vjerujući da ćemo postići onaj najvažniji život, a to je život vječni“, zaključio je don Dražen.

5. veljače 2022. | Novosti
Oznake:, ,