Proslavljena misa u staroj crkvi u Gornjim Bogdašićima

U nedjelju 6. studenog u crkvi Svih svetih (također poznatoj pod imenom Sv. Vrača) u Gornjim Bogdašićima proslavljena je sveta misa. Misa je održana u molitvenoj osmini Svih Svetih tijekom koje Crkva moli i za sve vjerne mrtve, te svoje molitve i dobra djela prikazuje za spas duša u čistilištu. Sudjelovao je lijepi broj župljana. Župnik Don Dražen u prigodnoj se propovijedi osvrnuo na nedjeljno evanđelje: “Isus kao i uvijek svojim mudrim odgovorom ispravlja krivi nauk i mišljenja koja su tada vladali, jer raj nije onakav kakvim su ga saduceji i drugi zamišljali, već je to mjesto gdje ne vrijede ovozemaljska pravila i način života. I mi se danas na ovoj svetoj misi molimo za sve naše drage pokojne, koji su pokopani ovdje, zatim kod crkve svetog Jurja i ostalih naših crkava kao i onih koji su ubijeni za svoju vjeru. Mi sve ovo činimo jer vjerujemo da oni nisu mrtvi, naprotiv njihove besmrtne duše žive i mi smo sa njima duhovno povezani. Zato se za njih molimo da ih Bog primi u svoje Kraljevstvo koje je iznad svakog našeg shvaćanja i nadamo se da ćemo i mi jednom tamo doći, ako to zaslužimo svojim životom.” Na kraju svete mise župljani su se pomolili za svoje pokojnike na starom crkvenom groblju ispred crkve za koje je župnik molio odrješenje, te su se zadržali u kratkom druženju.

IMG-20221106-WA0001 IMG-20221106-WA0002 IMG-20221106-WA0003 IMG-4e63e03e829879b003207b4b2beb450a-V

8. studenoga 2022. | Tekstovi
Oznake:, ,