U Kostanjici proslavljen blagdan Rođenja sv. Ivana Krstitelja

U Kostanjici je svečano proslavljen blagdan Rođenja sv. Ivana Krstitelja. Život sv. Ivana posebno je nadahnjujući svim vjernicima jer iznova podsjeća da smo svi potrebni Duha Svetoga koji će nas uvesti u istinu Riječi.

Misno slavlje u 10 sati predslavio je don Srećko Majić župnik u Perastu. Don Srećko je u homiliji posebno istakao važnost sv. Ivana Krstitelja kao uzor kršćanskoga života. Sv. Ivan je uživao naklonost Božje ljubavi: osim njega samoga zbog njega je blagoslovio i njegove roditelje i sve koji su bili na njegovome životnome putu. Sam Isus za njega je imao birane riječi hvale te ga i Crkva na poseban način časti.

Don Srećko je ovom prigodom podsjetio vjernike da je jedan period svojega svećeničkog poslanja proveo i kao župni upravitelj u Kostanjici te im je ovom prigodom poklonio nove knjige posvećene Gospi od Škrpjela. Nakon misnoga slavlja upriličen je prikladan domjenak za sve okupljene.

27. lipnja 2022. | Novosti
Oznake:, ,