Dražen Kraljić zaređen za đakona kotorske biskupije

U subotu 23. siječnja 2016. g. polaganjem ruku i posvetnom molitvom kotorskog biskupa, don Dražen Kraljić zaređen je za đakona kotorske biskupije. Svetoj misi koju je predslavio kotorski biskup uz koncelebraciju svećenika kotorske biskupije, kao i krčke te zagrebačke nadbiskupije, prisustvovao je veliki broj redovnica i vjernika iz svih krajeva kotorske biskupije te ređenikova najbliža rodbina i prijatelji iz župe Omišalj na otoku Krku. U homiliji baziranoj na liturgijskom predlošku, biskup Janjić je svim okupljenima rastumačio značaj đakonskog reda u Crkvi: «Okrijepljen darom Duha Svetoga, novi đakon pomagat će biskupu i njegovu prezbiteriju u službi riječi, oltara i ljubavi stavljajući se na uslugu svima. Kao služitelj oltara navješćivat će evanđelje, pripremati žrtvu i vjernicima dijeliti Gospodnje tijelo i krv. Osim toga će mu po biskupovu nalogu, biti dužnost da potiče i one koji ne vjeruju i one koji vjeruju, da ih poučava u svetom nauku, da predsjeda molitvama, da krsti, prisustvuje vjenčanju i blagoslivlje ga, da nosi popudbinu umirućima i predvodi pogrebne obrede.» Biskup Janjić je pozvao ređenika da bude veseli navjestitelj radosne vijesti, da ne izgubi nikad iz vida da je «njegova baština Gospodin» ali isto tako da uvijek brižno čuva «kulturnu baštinu biskupije u kojoj započinje svoje pastoralno djelovanje, koja mu neće biti povjerena za posjedovanje nego na brigu i korištenje kako bi se evanđeoska poruka nesmetano širila».
Svečanosti liturgijskog slavlja uvelike su doprinijeli ministranti iz župe Bistra koji su zajedno sa svojim župnikom vlč. Tomislavom Kraljem ovom prigodom posjetili Zaljev Svetaca. Zdušno liturgijsko pjevanje predvodili su članovi župnog zbora iz Omišlja zajedno s članovima kotorskog katedralnog zbora. Pjevanjem je ravnala s. Valentina Marinović uz orguljsku pratnju Luke Španjića. Na kraju svete mise, biskup je čestitao ređeniku i te se zahvalio svim prisutnima, osobito ređenikovoj rodbini, pjevačima i ministrantima, svećenicima mentorima i gostima.

25. siječnja 2016. | Novosti
Oznake:, , ,