Poslanica za početak nove školske i vjeronaučne godine

Poštovani župnici, vjeroučitelji, vjeroučiteljice,

započinje nova školska godina, time započinje i nova vjeronaučna godina. Važno je da u svakoj župnoj zajednici okupljamo vjeroučenike i da im na prikladan način, prilagodivši se prilikama, ponudimo vjeronaučni sadržaj koristeći se katehetskim modelima i udžbenicima. Uvijek Vam na srce stavljam tu prevažnu zadaću u kojoj se nikada ne smijemo prestati truditi, koliko god je to u našim mogućnostima.

Predlažem da u svakoj župnoj crkvi, na nedjeljnoj svetoj Misi do završetka ovoga mjeseca, uz zaziv Duha Svetoga za početak nove školske i vjeronaučne godine bude i blagoslov učenika, školskih torbi i udžbenika, te da se na vidljivo mjesto istakne vrijeme održavanja vjeronauka.

Neka sve nas milosrdni Gospodin potakne na svesrdno djelovanje šireći Evanđelje Božje, svima od najmanjeg do najvećeg. Na sve vas zazivam blagoslov Božji, uz pozdrav.

† ILIJA Janjić

biskup kotorski